Saame tuttavaks, Tiina Kaev 21. февраля Vivian Tülp

Saame tuttavaks, Tiina Kaev

Kontserdil “Võta mul käest” toob Tiina välja IX, VIII, VI ja V rühma, kes läbi liikumise esitlevad käsitööna valminud sokke, vaipasid, ratasklošš seelikuid ja vardakotte. On mida oodata!!

Mis pani sind liituma Kärdla Kooli sündmusega?

Osaledes eelmisel aastal sarnases koostööprojektis “Elu on loomine”, andis see toredaid elamusi ja häid kogemusi, mis tegid hingele pai. Kui sel aastal Jaanika mind teekonnale kaasa kutsus, siis ei olnud mul vaja seda kaaluda, vaid liitusin rõõmuga, sest minu meelest on see suurepärane võimalus luua koos midagi suurt ja ilusat, mis rikastab meie kodusaare kultuurielu ja annab võimaluse olla lastel/noortel väike mutrike suures masinavärgis. See on hindamatu kogemus ja õpetab lastele ja noortele elu püsiväärtusi.

Tiina Kaev on Tiina Tantsustuudio asutaja, kunstiline juht, koreograaf ja õpetaja.

Tiina alustas oma tantsuteed kodusaarel juba 3-aastaselt laste tantsukollektiivis „Punamütsike”. Tänaseks juhib ta aastast 2005 pea 200 tantsijaga omanimelist tantsustuudiot Hiiumaal ja pakub kvaliteetset huviharidust tantsu vallas. Ta on viinud oma rühmad tantsu- ja võimlemispidudele aastast 2006. Tiina on olnud ka ise tantsu- ning võimlemispidude lavastusmeeskonnas võimlemisrühmade assistent ning Tallinna võimlemispidudel liigijuht ja kava autor.

Aastal 2022 oli Tiina Hiiumaa aasta huvialaõpetaja ja aasta õpetaja ning Hiiumaa hooliv kodanik. 2023. aastal Gerd Neggo nimelise tantsõpetaja preemia nominent. Aastate jooksul on ta pälvinud mitmeid Hiiumaa Kultuurkapitali ekspertgrupi preemiad, Kõpu majaka fondi preemia saaja ja on saanud mitmeid tunnustusi erinevatelt vabariiklikelt festivalidelt. Samuti on tema rühmad koju toonud mitmeid laureaaditiitleid ja arvukalt erinevaid preemiaid.

Koostegemise rõõmul on suur jõud, mis annab noortele oskuse väärtustada ennast ja oma kaaslast, õpetab koostööd ja üksteisega arvestamist, aitab säilitada järjepidevust ja väärtustada meie kultuuri.

Soovime Tiinale kergeid samme ja head mõttelendu kõiges, mida ta ette võtab.

Saame tuttavaks, Tiina Kaev

Mis pani sind liituma Kärdla Kooli sündmusega?

Soovime Tiinale kergeid samme ja head mõttelendu kõiges, mida ta ette võtab.