PISA 2022 tulemustega paistsid silma Hiiumaa õpilased 14. декабря Geilin Valk

2022. aasta kevadel sooritas 6392 õpilast 196 Eesti koolist PISA testi, mis koosnes matemaatika, lugemise, loodusteaduste ja loovmõtlemise ülesannetest. Rõhkasetus oli seekord matemaatikal.

Kõige paremate loodusteaduste alaste teadmiste ja oskustega paistsid silma Hiiumaa õpilased (555 punkti). Kõikides PISA uuringutes on maakondade võrdluses olnud Hiiumaa õpilased ühed edukamad.

PISA 2022 rahvusvahelise võrdluse taustal olid Hiiumaa tüdrukud maailma loodusteaduste tipptegijad. Nende keskmine sooritus oli 564 punkti, mis ületas isegi PISA 2022 loodusteadustes esimesele kohale tulnud Singapuri tulemuse (561 punkti).

Samuti matemaatika maakondade pingerea tipus on Hiiu maakond (527). Eesti keskmine matemaatika tulemus PISA 2022 uuringus on 510 punkti.

Suur aitäh, Hiiumaa õpetajad ja haridusasutused, lasteaiad ja koolid. Suured kiidusõnad ka Hiiumaa õpilastele.

Uudise leiad siit