Palju õnne, Erkki-Sven Tüür! 16. oktoober regina.saar

16. oktoobril tähistab Erkki-Sven Tüür oma 60. sünnipäeva. Tüür on kaasaja üks maailma kuulsamaid klassikalise muusika heliloojaid, kes on sündinud Hiiumaal ja oma koduks peab Hirmustet. Tüür õppis Kärdlas põhikooli lõpuni ja siis siirdus õppima Tallinna. Kärdlas oli tema muusikaõpetajaks Evald Teras.

Erkki-Sven Tüür on öelnud: „Tõeliselt uute seoste leidmine toimub väga pingelise vaimse töö tagajärjel ja samas kuidagi iseenesest. Siin on justkui vasturääkivus, kuid igasuguste avastustega on nii, et need tulevad vahel kuidagi pooljuhuslikult. Aga ilma pingelise tööta ei leia see juhus sind üles.”

Soovime kogu koolipere poolt Erkki- Sven Tüürile põnevaid taasavastusi ja inspiratsiooni, kuhjaga õnne ja tervist.

Meil on suur rõõm, et 26. novembril saame koos Tüüriga tähistada 189 aasta möödumist koolihariduse andmisest Kärdlas.

Milline on aga olnud Erkki – Sven Tüüri koolitee, mida ta arvab muusikast ja elust Hiiumaal? Loe lähemalt:

https://leht.postimees.ee/6789807/erkki-sven-tuur-igat-nooti-mille-sa-kirja-paned-pead-sa-armastama? fbclid=IwAR0J9Fiod-StGxhuqYDfRZYlUsGTsjkeRlgzzddUPydFwgY9dAFxy2swl1I