Uudised

Õpihimulist ja sooja suvevaheaega! 12. juuni Vivian Tülp


Kärdla Kooli pikk ja teguderohke kooliaasta jõudis lõpule. Eile tähistati seda üheskoos piduliku aktusega Kärdla Linnapargis.

Täname südamest kõiki, kelle panus eilsel aktusel oli tähelepanuväärne. Aitäh Evelyn Reintam ja Raili Kaibald, tänu kellele kõlasid imelised laulud! Aitäh Toomas Paap ja Kärdla Puhkpilliorkester. Aitäh Tiina Kaev ja Maigi Taelma, kelle loodud tantsud panid kõigil jalad tatsuma! Aitäh Vivian Tülp, Kadri Toming ja Anna-Liisa Kivistu, kes aktuse tervikuks sidusid.

Aitäh Häli-Herta Vannas, kes päeva pildile püüdis! Aitäh Heino Veanes, tänu kellele jõudis heli meie kõrvu! Aitäh Jorjenile ilusate lilleseadete eest! Eriline tänu kõigile esinejatele, tänu kellele sai aktus teoks!

 

Koolijuhi tervitus 11. juunil Kärdla linnapargis

Imetle vaikust ja imetle tuuli
Vahel on jaanuar, vahel on juuli
Vahel on vara veel, siis juba hilja
See, mida külvad, kord kannab vilja
Hoia ja hooli

Armas koolipere!

Need read on pärit Sulev Olli hoolimise laulust, mis kõlas kooliaasta alguses, 1. septembril. Ilm oli päikseline ja kooliaasta rongkäik jõudis hobusekaarikuga Kärdla keskväljakult linnaparki. Ootasime ootusärevalt uue koolimaja avamist, et pärast pikka asenduspindade perioodi saaksime lõpuks ometi hubasesse ja kodusesse koolimajja.

On põhjust olla tänulikud, et oleme saanud terve õppeaasta koos tegutseda: mardi- ja kadripäevad, heategevuslik glögikohvik, kultuurihommikud koos kogukonnalt kingitud klaveriga, „Võta mul käest“ kontsertetendus, Solistila, emakeelenädal, võõrkeelenädal, kokkamisvõistlus, Läänemere päevad, Stiilinädal, Erasmus + projektid ja hulganisti külalisi, külalisi, külalisi…

Kärdla Kooli üks põhiväärtusi on õpihimu. See on uudishimu maailma vastu, see on soov teha rohkem, kui hädapärast tarvis. Õpime, unustame, meenutame ja siis jälle õpime. See, kuidas tõhusalt õppida on olnud meie kooli viimaste aastate võtmeküsimus. Sestap oleme rääkinud rohkem erinevatest õpistrateegiatest, viinud läbi iseseisva õppe päevi, harjutanud ajaplaneerimist ja seda, kuidas hoida õpimotivatsiooni.

Üleskutse tervele kooliperele! Võta endale eesmärgiks vähemalt üks uus asi, mille suvevaheajal ära õpid või vähemalt proovid. Olgu see siis võilillepärja punumine, uus pillilugu, korrutustabel, Duolingoga võõrkeele õppimine, paberlaevukese voltimine, TikToki tants, tagurpidi kukerpall või hoopis Sudoku lahendamine.

Oluline on seada endale jõukohane eesmärk (ja veidike enam) ja hakata selle poole liikuma. Kui suudad tüdimuse ja laiskusega võidelda, pärast ebaõnnestumisi uuesti pingutada, siis on toimunud juba millegi õppimine. Septembris, tarkusekuul, saame jagada, mida keegi suvel uut õppis. Mina teen seda ka!

Möödunud nädalal toimus Hiiumaa kirjandusfestival, millest said osa ka paljud meie õpilased ja õpetajad. Minule jäi festivalilt silma Hando Runneli luulekogu „Suureks saamine“, kust soovin teile suvesse kaasa anda ühed read.

Suvehoiatus

Paneme parmud tööle,
sunnime sääsed sööma,
käsime kärbsed käima
mööda alasti kõhte;
kaeme, kes hakkab vastu,
näeme, kes annab alla,
see saab preemiareisi
kaugele, külmale maale!

Soovin, et me kõik suudaksime tüdimuse ja laiskusega võidelda ja ka suvel õppida midagi uut.

Õpihimulist ja sooja suvevaheaega!

 

Margit Kagadze
Kärdla Kooli direktor

Kärdla Kooli pikk ja teguderohke kooliaasta jõudis lõpule. Eile tähistati seda üheskoos piduliku aktusega Kärdla Linnapargis.

Täname südamest kõiki, kelle panus eilsel aktusel oli tähelepanuväärne. Aitäh Evelyn Reintam ja Raili Kaibald, tänu kellele kõlasid imelised laulud! Aitäh Toomas Paap ja Kärdla Puhkpilliorkester. Aitäh Tiina Kaev ja Maigi Taelma, kelle loodud tantsud panid kõigil jalad tatsuma! Aitäh Vivian Tülp, Kadri Toming ja Anna-Liisa Kivistu, kes aktuse tervikuks sidusid.

Aitäh Häli-Herta Vannas, kes päeva pildile püüdis! Aitäh Heino Veanes, tänu kellele jõudis heli meie kõrvu! Aitäh Jorjenile ilusate lilleseadete eest! Eriline tänu kõigile esinejatele, tänu kellele sai aktus teoks!

 

Koolijuhi tervitus 11. juunil Kärdla linnapargis

Imetle vaikust ja imetle tuuli
Vahel on jaanuar, vahel on juuli
Vahel on vara veel, siis juba hilja
See, mida külvad, kord kannab vilja
Hoia ja hooli

Armas koolipere!

Need read on pärit Sulev Olli hoolimise laulust, mis kõlas kooliaasta alguses, 1. septembril. Ilm oli päikseline ja kooliaasta rongkäik jõudis hobusekaarikuga Kärdla keskväljakult linnaparki. Ootasime ootusärevalt uue koolimaja avamist, et pärast pikka asenduspindade perioodi saaksime lõpuks ometi hubasesse ja kodusesse koolimajja.

On põhjust olla tänulikud, et oleme saanud terve õppeaasta koos tegutseda: mardi- ja kadripäevad, heategevuslik glögikohvik, kultuurihommikud koos kogukonnalt kingitud klaveriga, „Võta mul käest“ kontsertetendus, Solistila, emakeelenädal, võõrkeelenädal, kokkamisvõistlus, Läänemere päevad, Stiilinädal, Erasmus + projektid ja hulganisti külalisi, külalisi, külalisi…

Kärdla Kooli üks põhiväärtusi on õpihimu. See on uudishimu maailma vastu, see on soov teha rohkem, kui hädapärast tarvis. Õpime, unustame, meenutame ja siis jälle õpime. See, kuidas tõhusalt õppida on olnud meie kooli viimaste aastate võtmeküsimus. Sestap oleme rääkinud rohkem erinevatest õpistrateegiatest, viinud läbi iseseisva õppe päevi, harjutanud ajaplaneerimist ja seda, kuidas hoida õpimotivatsiooni.

Üleskutse tervele kooliperele! Võta endale eesmärgiks vähemalt üks uus asi, mille suvevaheajal ära õpid või vähemalt proovid. Olgu see siis võilillepärja punumine, uus pillilugu, korrutustabel, Duolingoga võõrkeele õppimine, paberlaevukese voltimine, TikToki tants, tagurpidi kukerpall või hoopis Sudoku lahendamine.

Oluline on seada endale jõukohane eesmärk (ja veidike enam) ja hakata selle poole liikuma. Kui suudad tüdimuse ja laiskusega võidelda, pärast ebaõnnestumisi uuesti pingutada, siis on toimunud juba millegi õppimine. Septembris, tarkusekuul, saame jagada, mida keegi suvel uut õppis. Mina teen seda ka!

Möödunud nädalal toimus Hiiumaa kirjandusfestival, millest said osa ka paljud meie õpilased ja õpetajad. Minule jäi festivalilt silma Hando Runneli luulekogu „Suureks saamine“, kust soovin teile suvesse kaasa anda ühed read.

Suvehoiatus

Paneme parmud tööle,
sunnime sääsed sööma,
käsime kärbsed käima
mööda alasti kõhte;
kaeme, kes hakkab vastu,
näeme, kes annab alla,
see saab preemiareisi
kaugele, külmale maale!

Soovin, et me kõik suudaksime tüdimuse ja laiskusega võidelda ja ka suvel õppida midagi uut.

Õpihimulist ja sooja suvevaheaega!

 

Margit Kagadze
Kärdla Kooli direktor