Kultuurihommikud algasid 02. november Geilin Valk

1.novembril said Kärdla uues koolimajas alguse erilised hommikud, kus pööratakse tähelepanu kultuuri olulisusele. Soovime julgustada õpilasi olema loovad, sõbralikud ja uudishimulikud. Kaasa teevad ka õpetajad, vilistlased ja külalisesinejad.

"Kultuurihommikud suunavad rohkem tähelepanu huvihariduse olulisusele iga inimese eluteel. Rikkalik kultuurivalik ja selles kasvamine hoiab vaimse tervise virgena ja õpetab oskusi, mis pole silmale nähtavad," selgitab Kärdla Kooli õpetaja ja koorijuht Raili Kaibald, kes on ühtlasi ka kultuurihommikute idee autor ning eestvedaja.

Esimesest kultuurihommikust said osa 1.-4. klasside õpilased. Enda luuleloomingut esitasid Mariel Piil, Carina Chrystal Gloria Kärtner ja Marta Randmaa. Trummisoologa esinesid Timo ja Johannes Lige. Meile tantsisid Kärdla Kuluurikeskuse rahvatanturühmad Patsiusti ja Naadresed, Jaanika Kuuse juhendamisel. Õpetajad Heli Tomson ja Reet Sauer esitasid dialoogi sõpruse tähtsusest. Lisaks Kärdla Kooli ettevalmistuskoor, mudilaskoor ja lastekoor Raili Kaibaldi juhendamisel.

Kokku toimub sellel õppeaastal seitse kultuurihommikut, millest saavad osa erineva vanusega õpilased.  Kultuurihommikute kaugem eesmärk on jõuda kontsertetenduseni "Võta mul käest", mis toimub 26. märtsil 2024. Kooli kollektiivi ühistööna tuuakse lavale etendus, millesse kaasatakse muusika-, kirjanduse, kunsti-, tantsu- ja käsitööõpetus. Etenduse lõpetab käsitööturg.

"Soovin, et igapäevases koolielus oleks rohkem selliseid hetki, kus võtame aja maha, et üksteist südamega kuulata, süveneda ja kogeda ühtekuuluvustunnet. Kultuurihommikud annavad selleks hea võimaluse. Rõõmustan, et kaasa löövad õpilaste kõrval ka õpetajad”,  jagas oma mõtteid Kärdla Kooli direktor Margit Kagadze.

Järgmine kultuurihommik toimub juba 4. detsembril ning siis saavad osa 5.-7. klassid. Kuulama on oodatud ka lapsevanemad, vanaemad ja vanaisad.