Kärdla koolihariduse mälestuste kogumine 16. veebruar eliisa.liias

Sel aastal tähistame Kärdla koolihariduse 193. aastapäeva mälestuste kogumisega.

Merike Heinsoo ja Tiia Liibert jagasid enda toredaid mälestusi ja nendest ühe osa panime plakatile, et ka teiega jagada.

Üks naljakas tagasipõige veel: Tol ajal oli kombeks, et 11. klass organiseeris näärikarnevali. Üks pidu toimus vana maja saalis, mis oli dekoreeritud nii, et näärivana oli muuseumi eksponaat. Teine show oli kooli sööklas ja teema oli seotud näärivana ellu äratamisega, aga kostümeeritud olime suviselt, nii et tüdrukud trikoodes ja poisid lühikestes pükstes. Ja ilmtingimata pidid kõikide pead olema lillaks värvitud(miks? ei mäleta enam). Värvisime ühiselt, kehalise riietusruumis ja templivärviga. Templivärv oli ämbritäies vees lahustatud ja pead kasteti ämbrisse ning pärast loputati duši all. Jama oli selles, et heledapäistel poistel olid pead ja kõrvad ka järgmisel päeval, kui jagati tunnistusi, liiga lillad. Meie klassijuhataja, Evald Teras keeldus poistele tunnistusi enne kätte andmast, kui pead on puhtaks pestud. Vaesed poisid pesid vähemalt kolm korda, enne kui osutusid tunnistuse kätte saamise kõlbulikuks.

Kui soovid anda enda panuse Kärdla kooli lugude laekasse, et saaksime parimad hetked kinni püüda ja neid jagada, palun mine lehele: shorturl.at/fqrH2