Jätkame kiirtestidega ja kanname koolimajas maske 24. jaanuar eliisa.liias

Selleks, et suudaksime kontaktõpet pakkuda tuleb jätkata kiirtestide tegemist kaks korda nädalas enne kooli tulekut (P õhtul/E hommikul ja K õhtul/N hommikul). Kui lapsel/töötajal on isegi väiksemad haigussümptomid (nt kerge nohu, kurk on kähe, palavik, väsimus), aga kiirtest annab negatiivse tulemuse, tuleb jääda koju ja naasta kooli alles siis, kui ollakse täiesti terved.

Koolimajas kanname maske, et vähendada siseruumides viiruse levikut ja nakatumisohtu. Maske soovitame tungivalt kanda ka õpilastel, eriti olukordades, kus puutuvad kokku eri klasside õppurid.

Terviseameti info laste vaktsineerimise kohta

Eestis saab lapsi vaktsineerida alates 5. eluaastast. Alla 12aastaseid lapsi vaktsineerivad perearstid. Suurem osa lastest põeb koroonat küll kergelt või sümptomiteta, kuid mõni võib ka raskelt haigestuda. Samuti aitab laste vaktsineerimine kaitsta nende pereliikmeid, nii riskirühma kuuluvaid kui ka väiksemaid õdesid-vendi, keda ei saa veel vaktsineerida. Lisainfot saab aadressilt

Muudatused õpilaste lihtsustatud karantiinis

Alates esmaspäevast, 24. jaanuarist saavad koolilapsed lõpetada lihtsustatud karantiini senise PCR-testi asemel 5. päeval tehtava antigeeni kiirtestiga. Uus kord puudutab kõiki kuni 2021/2022. õ-a 19-aastaseks saavaid üldharidus- või kutsekoolide õpilasi, kes ei ole vaktsineeritud ega COVID-19 haigust läbi põdenud.

• Kui pärast lähikontakti toimumist 5. päeva hommikul tehtud antigeeni kiirtest on negatiivne, siis 5.–7. päeval tohib õpilane käia üksnes koolis ja osaleda huvihariduses ning noorsootöös. Muud tegevused, kus kontrollitakse COVID-tõendit, nagu kinos, teatris, kontserdil, muuseumis, spaas, kohvikus käimine, on seitsme päeva jooksul pärast lähikontakti keelatud. COVID-19 sümptomite ilmnemisel tuleb õpilasel jääda koju ja võtta ühendust perearstiga.

• Kui 5. päeval tehtud kiirtest on positiivne, peab võtma ühendust oma perearstiga või helistama perearsti nõuandeliinile 1220, et saada saatekiri PCR-testile.

• Kui õpilane testida ei soovi, tuleb tal viibida seitse päeva pärast lähikontakti karantiinis.

• Kui vaktsineerimata/põdemata õpilane tuleb reisilt, peab ta neli päeva veetma eneseisolatsioonis. Viiendal päeval saab ta end testida antigeeni kiirtestiga. Kui test on negatiivne ja õpilasel ei ole haiguse sümptomeid, tohib ta edasised kolm päeva minna üksnes kooli ja osaleda huvihariduses, noorsootöös.

• Vaktsineeritud või viimase kuue kuu jooksul COVID-19 haiguse läbipõdenud lähikontaktsed õpilased ei pea jääma karantiini, aga on soovitav neil samuti viie päeva jooksul jälgida tervist ja vältida mittevajalikke kontakte.

Lisainfot koroona teemade kohta leiab ministeeriumi kodulehelt: www.hm.ee/et/koroona

Terviseameti info laste vaktsineerimise kohta

Muudatused õpilaste lihtsustatud karantiinis