Erasmus+ projekt “Language learning with innovation” 29. oktoober eliisa.liias

Ühing “Vidzemes inovaciju instruments” koos Kärdla Põhikooli, Siauliai "Sauletekio" gümnaasiumi ja Riia Eesti kooliga on lõpetanud interaktiivse õpiplatvormi “Language learning with innovation” (Uuesnduslik keeleõpe) arendamise, et muuta õppeprotsess ja inglise keele õppimine 1.-6. klassis huvitavamaks.

Meie projekt võimaldab õpetajatel sihtgrupi jäägitut tähelepanu köita. Kuidas? Kuna meie sihtgrupp on 1.-6. klassi õpilased, kes enamasti tahavad teha kõike muud, kui kuulata inimest, kes klassi ees räägib, siis meie materjali, QR koodidel põhinevat inglise keele õppe vahendit kasutades, on õpetajatel suurem võimalus õpilaste tähelepanu hoida, kuna see materjal on interaktiivne, kasutab uut tehnoloogiat ja õpilastel on lubatud kasutada nutitelefone, mis on midagi uut. Kuna seeläbi on õppetunnis kõikide õpilaste tähelepanu kaasatud, siis omandavad nad materjali kiiremini ja saavad paremini haritud. Materjal sisaldab emakeelseid sõnu, mis on tõlgitud inglise keelde. Sõnade juures on ka audiofailid hääldusega, Lisatud on ka pilt, et sõna oleks parem mõista. Sõna on lisatud ka näitelausesse, et paremini kirjeldada sõnakasutust. Kpgu info on lisatud QR koodi, mida saab skaneerida nii õpilane kui õpetaja. See õppevahend võimaldab õpetajal parandada ja kohandada oma õpetamise meetodeid.

Projekti lõpptulemus on leitav aadressilt www.qrwords.eu

Projekti autorid rõhutavad, et interaktiivsed õppematerjalid võimaldavad õpilastel saavutada kõrgemaid tulemusi õppimises ja õpiprotsess ise muutub mitte ainult kasulikuks, vaid ka meelelahutuslikuks. Interkatiivsete materjalide kasutamine õppeprotsessis on muutunud tavapäraseks nii erinevates Euroopa kui ka teistes maailma riikides.

Erasmus+ projekt “Language learning with innovation” on koordineeritud ühingu “Vidzemes inovaciju instruments” poolt ja on finantseeritud Euroopa Liidu poolt. Erasmus+ programmi kohta on võimalik rohkem informatsiooni leida külastades Riigi Hariduse Arengu Agentuuri kodulehte www.viaa.gov.lv.

Projekti lõpptulemus on leitav aadressilt www.qrwords.eu