Algas taas uus kooliaasta 01. september eliisa.liias

Alustasime kooliaastat traditsioonilise rongkäiguga Kärdla keskväljakult, millele järgnes kontsertaktus Kärdla linnapargis. Direktor tervitas kooliperet järgmiste sõnadega:
Me oleme maailma kõige suurim hiidlaste kool ja seda juba 191 aastat. Täna on Kärdla koolis 322 õpilast ja 63 töötajat ja see ei ole veel kõik. Me käime seda kooliteed koos lapsevanematega – me loome koos parimat õpikeskonda, sest vähemaga ei tasu leppida.
Elame erakordsel ajal. Meie kõigi silme all hakkab sel õppeaastal kerkima uus koolihoone. Aitäh Hiiumaa vallale, et hoolite ja pingutate – see on meile oluline!
Tean, et me tuleme toime. Oleme loovad, see tähendab oskust ja suutlikkus kohaneda uutes oludes. Oleme sõbralikud, see tähendab üksteise mõistmist ka keerulisemates olukordades. Oleme õpihimulised, see tähendab valmisolekut õppida erineval viisil ja erinevates kohtades.
Aitäh Kärdla kooli õpilane ja õpetaja, kes sa hoiad meie kooli väärtusi oma südames ja tegudes.

Head 1. klassi astujad!
Mul on väga suur rõõm teid siin näha. Esimene koolipäev jääb meelde: tänane ilm, inimesed teie ümber, need naeratused ja õnnesoovid – algab teie koolitee! Ja kui ükskord saate kätte oma põhikooli lõputunnistuse on Kärdla kool 200-aastane. Tere tulemast meie väärikasse kooliperre!
Tänase Tarkusepäeva tervituse lõpetan Karupoeg Puhhi sõnadele mõeldes, sest kui on õnnelikud õpilased ja õnnelikud õpetajad, siis on ka õnnelik koolijuht:
„ Minu kõige ilusam päev on see, mille ma veedan sinuga – hea Kärdla kooli pere, sellepärast on mul jälle ilusaim päev”. Ja las see tunne kestab terve õppeaasta.

Head uut kooliaastat!

Margit Kagadze
Kärdla põhikooli direktor

Kooliaasta algas rongkäiguga, kus kõige ees tantsisid Tiina Tantsustuudio tantsijad.
Kooliaasta avaaktusel esinesid 4. klassid ja 7. klassi õpilane Riko Rajaveer. Juhendas õpilasi õpetaja Ulvi Tamm. Aktust viisid läbi Hanna Kuum ja Mikk Liivamägi.
Kärdla linnapargis kirjutati alla koolirahu kokkuleppele õpilaste, õpetajate ja direktori poolt, et üheskoos minna vastu uuele õppeaastale.
1. september 2021

Foto: Tuuli Tammla