Saame tuttavaks! "Elu on loomine" 16. февраля eliisa.liias

Kärdla Põhikooli Lastekoor
Kärdla Kammerkoor
Dirigent Raili Kaibald

Raili alustas muusikaõpinguid "salaja" Järvakandis. Läks sõbraga koos klaveritundi kaasa. Vanemaid teavitas alles siis, kui tuli maksta õppemaks. Raili on lõpetanud Tartu Ülikooli õpetajate seminari ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia dirigeerimise klassi prof. Toomas Kapteni juures. Süvendatult õppis ta klassikalist laulu Uku Jolleri klassis.

Huvi muusika ja kirjanduse vastu on kandnud teda aastast aastasse ning ta usub, et need mõjutavad oluliselt inimese haritust, empaatiavõimet ja eneseanalüüsi. Läbi kümnendi on Raili koos oma meeskonnaga korraldanud mitmeid iseseisvaid kontserte, viinud Kärdla Põhikooli Mudilaskoori Estonia kontsertsaali lavale, kammerkoori Arvo Pärdi Keskuse lavale, juhatanud Mudifest 2022 ning saanud mitmeid Hiiumaa valla tunnustusi tehtud töö eest.

"Elu on loomine" sündis suurest soovist ühendada Kärdla kooli inimesi ühisesse väärtusruumi.

Ühistunne ei sünni kiires tempos. See sünnib aegamisi, kui märkame igas inimeses headust ning laseme sellel särada.

Ideekavand sündis ka tulevase noorte tantsu- ja laulupeo „Püha on maa” peale mõeldes.
Mis see laulu- ja tantsupidu ikka on? Miks sinna minnakse ja mida see annab kaasa igale noorele? Need küsimused saavad vastused kirjanduse ja kunsti läbi, mida juhivad Tiia Palmiste( luule- ja lühijutustuse võistlus " Et luua, on vaja ju valgust") ja Sulev Loopalu
(kunstinäitus "Tõeline jõud")

"Et luua, on vaja ju valgust"
Vahel tahaks, et pea oleks tühjem,
siis süda kuuleks rohkem.
Vahel tahaks, et keha puhkaks rohkem,
siis saab hinges vaiksem.
Pöörata Looja valguse poole
ning anda alguse uuele loole.
(Raili Kaibald)

Saame tuttavaks!

Kärdla Põhikooli Mudilaskoor
Kärdla Põhikooli Lastekoor
Kärdla Kammerkoor
Dirigent Raili Kaibald

(kunstinäitus "Tõeline jõud")

"Et luua, on vaja ju valgust"
Vahel tahaks, et pea oleks tühjem,
siis süda kuuleks rohkem.
Vahel tahaks, et keha puhkaks rohkem,
siis saab hinges vaiksem.
Pöörata Looja valguse poole
ning anda alguse uuele loole.
(Raili Kaibald)