Kärdla koolis peeti sarikapidu 09. мая eliisa.liias

Täna peeti Kärdla koolis sarikapidu – uus hoone peaks valmis saama aasta lõpuks ning koolipere selles õppetööd alustama 2023. aasta alguses.

“Mäletame kooli minevikku, kuid julgeme olla kaasaegsed ja liikuda tulevikku,” see on üks nendest sõnumitest, mille panid kirja Kärdla kooli õpetajad mõeldes uue koolihoone valmimisele. Kärdla põhikooli direktori Margit Kagadze sõnul pingutavad kõik selle nimel, et uuel aastal saaks õpilasi tervitada uues majas, mis annab senisest paremad võimalused õppida ja õpetada.

OÜ Ehitus5ECO projektijuht Margo Padari sõnul pole neil üle hulga aja nii keerulist projekti, kui Kärdla kooli uus hoone, olnud. Tema sõnul on olukord ehitussektoris raske. “Elame keerulises maailmas ja kahjuks tuleb lisaks ehitamisele tegeleda veel kümne muu murega. Elu on näidanud, et ükski sõna ja lubadus ei pea paika enne, kui see on realiseerunud ehitusobjektil,” rääkis Padar Kärdla kooli sarikapeol.

Kärdla põhikooli arhitektuurivõistluse võitis Arhitekt Must büroo projektiga "Asum", mille autoriteks arhitektid Ott Alver, Alvin Järving, Mari Rass, Jõnn Sooniste, Lisett Laurimäe ja Andreas Krigoltoi.

Arhitekt Ott Alver võtab ehitaja sõnu hoone keerukuse kohta komplimendina. Tema sõnul võiks Kärdla kool olla huvitav ruum ja selle keerulisuses saab näha põnevat lõppkokkuvõtet.

Kärdla põhikooli ehitustööde maksumus on 6,4 miljonit eurot, millest 3,4 miljonit on riigi kaasfinantseering Euroopa Liidu regionaalarengu fondist. Hinnas sisaldub ka vana koolihoone lammutus, väliruumi korrastamine, muusikakooli ning võimla fassaadi taastamine ja gümnaasiumi fassaadi taastamine koos uue trepikoja ehitusega.

Allikas: Hiiumaa vald

Allikas: Hiiumaa vald