Saime VUNK-i juurde 18. сентября regina.saar

Septembris toimus Kääriku spordikompleksis Tartu Ülikooli liikumislabori eestvedamisel liikuma kutsuvate koolide seminar, mis andis koolidele uude õppeaastasse vunki juurde. Osalejaid oli kokku 200. Hiiumaalt oli esindatud Kärdla põhikool, Emmaste põhikool ja Palade põhikool. Töötubades tutvuti aktiivsete ainetundide ja vahetundide võimalustega, prooviti läbi erinevaid tehnikaid ja katsetati vahendeid, räägiti kogukonna kaasamisest ja sellest, kuidas senisest enam muuta koolitee aktiivselt läbitavaks hoides seejuures turvalisust. Kohal oli ka mess, kus 15 organisatsiooni ja ettevõtet pakkusid praktilisi ja kaasaegseid liikumislahendusi - seda alates ronimisseintest, mänguvahenditest ja tasakaalulintidest ning lõpetades terviseradade ja liiklusohutusega. Liikuma kutsuvate koolide sügisseminaril langetasid lipu hiidlased. Nüüd jääb vaid oodata, millal paarsada võrgustikuliiget Hiiumaal kokku saavad. Aitäh korraldajatele!