Eestimaa õpib ja tänab

Aasta Õpetaja Gala 2019

Eesti haridus on üks maailma parimaid. Meie noortel on silmapaistvad teadmised ja oskused, millega saavutatakse kõrgeid kohti rahvusvahelistel võistlustel ja testides igas haridusastmes. See on võimalik vaid tänu suurimale toele – õpetajale.

Haridus- ja Teadusministeeriumil on au tunnustada Aasta Õpetaja galal “Eestimaa õpib ja tänab” just neid haridustöötajaid ja hariduse toetajaid, kelle viimase kolme aasta töö on teistele eeskujuks, kes panustavad õppurite arengu toetamisse, koostöösse ning uueneva õpikäsituse elluviimisesse õppeasutustes.

Alates 2018. aastast määrab Vabariigi Valitsus Aasta Õpetaja üheksa kategooria parimatele riikliku hariduspreemia ning lisaks riikliku haridustöötaja elutööpreemia suurusega 65 000 eurot, mis antakse üle iga-sügisesel Aasta Õpetaja galal. Väiksemate preemiatega tunnustatakse aasta hariduse sõbra ja haridusasutuse aasta teo laureaate, samuti kõiki nominente ehk kolme parimat kõikides kategooriates.

Sel aastal on üheks Aasta Õpetaja konkursi kategooriaks eelmisel aastal esimest korda toimunud Aasta Kooli konkurss, mille eesmärk on näidata kooli loovas ja lõbusas võtmes, kus tegutsetakse ühiselt ka õppetöö väliselt, hinnatakse koostööd ning kus valitsevad üksteist toetavad suhted. Eesti parim üldhariduskool selgub žürii ja rahvahääletuse tulemusel ning kuulutatakse välja 31. mail Terevisiooni erisaates. Konkursi kohta on rohkem infot SA Innove kodulehel.

Lisainfo gala@hm.ee